האתר המוביל בשיפוצים

הם מעוצבים, נעימים לעין ואיכותיים. ממש לא מה שאולי עולה בדימיון כשחושבים על טפטים. לפני שנים, טפט היה נחשב למשהו ארכאי, הכי רחוק מאסתטי וממש לא איכותי. לשמחתנו, הימים של הטפטים המצהיבים על הקיר חלפו עברו. באמצעות חידושים ושיפורים בתחום זה, הן מבחינת האיכות והן מבחינת העיצוב, לחדש את הבית עם טפט זו כבר משימה פשוטה ויפה. כך תעשו זאת נכון – ובסטייל.

מתי ניתן להשתמש בהם?

אם אתם עוברים לבית חדש ורוצים להוסיף קצת צבע לחדר מסוים או למספר חדרים, טפטים יהיו בחירה מצוינת. בשונה מהטפטים בעבר, כיום ניתן למצוא מגוון של סוגים ועיצובים אשר מבטיחים התקנה איכותית. יותר מכך, ניתן ליהנות מהטפט לאורך שנים ארוכות. הטפטים האיכותיים לא מתקלפים ואינם דוהים, מה שהופך אותם לעמידים ביותר.
יתרונו של הטפט, מלבד ההיבט העיצובי, הוא בפרקטיות. בשונה מקירות שיש צורך לחדש את הצבע בהם כמעט מדי שנה, אין צורך לעשות זאת עם טפטים. אם הם הודבקו באופן מקצועי ועשויים מחומרים איכותיים, אין שום סיבה שהם יאבדו מיופיים ועמידותם. הניקיון גם הוא מאוד פשוט, וכולל ניקוי עם מטלית לחה מפעם לפעם כאשר יש צורך בכך.

לבחור את הסוג הנכון

בחירת טפטים מתחילה מההחלטה על מיקום הטפט בבית. בידקו האם אתם מעוניינים בטפט שיכסה קיר אחד במטבח או בסלון? או שאתם מעוניינים בטפטים שיהיו נוכחים ברחבי הבית. חשוב שהטפט בו תבחרו יתאים לצבעים השולטים בחדר בו הוא יודבק. קחו בחשבון לא רק את הצבעים הקיימים בחדר המסוים, אלא את המרקמים או הבדים שנמצאים בו. הדבר יאפשר לכם לבחור בצורה מדויקת את הטפט והמרקם המתאימים לכם ביותר.

עיקר החומרים מהם טפטים מיוצרים הם נייר (זה החומר הנפוץ ביותר), בד שאינו ארוג – בעל מראה מעוצב ויפה, ויניל וכן חומרים טבעיים כמו שעם למשל.
לאחר שבחרתם את המרקם והצבעים, תוכלו להיות מדויקים יותר בבחירה. ניתן לבחור סוגי טפט שונים לחדרים שונים, או להחליט על קו עיצובי אחיד. אם אתם לא בטוחים בנוגע לצבעוניות או לטקסטורה, כדאי להתייעץ עם מעצבים ואנשי מקצוע בתחום שיוכלו להמליץ לכם.

איך מתבצע התהליך?

וכעת, לתהליך עצמו. אופן הדבקת הטפט חשוב כמעט כמו הטפט עצמו. כאשר מתקינים טפטים בצורה לא מקצועית, גם הטפט האיכותי ביותר עלול להיראות לא טוב. ניתן בהחלט להתקין את הטפטים בעצמנו ואפשר גם להיעזר באיש מקצוע. במידה והחלטתם להדביק בעצמכם, עליכם לשייף את הקיר בטרם מדביקים את הטפט. השיוף צריך להחליק את הקיר לגמרי ולהסיר ממנו את האבק. ההדבקה עצמה לקיר תבוצע עם דבק אקרילי. בשלב זה חשוב להיות מדויקים, להדביק את הטפט בצורה אחידה. הדבקה שאינה אחידה תגרום להיווצרות בועות אוויר, קמטוטים וגם חוסר סימטריה של הטפט.

 

 

 

Comments are closed.